Gniezno pomaga niewidomym i niedowidzącym.

AKTUALNOŚCI » Gniezno pomaga niewidomym i niedowidzącym.

 • szkolenie komputerowe
  szkolenie komputerowe
 • szkolenie komputerowe
  szkolenie komputerowe
 • szkolenie komputerowe
  szkolenie komputerowe
 • logotypy
  logotypy

Gniezno pomaga niewidomym i niedowidzącym.

Prezydent Jacek Kowalski przystąpił do unijnego projektu p.n. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych w Gnieźnie”.Dzięki unijnym pieniądzom pięćdziesięciu niewidomych i niedowidzących dostało nowoczesny sprzęt komputerowy. Jednym z obdarowanych jest osiemnastoletni Piotrek. Z takim komputerem jeszcze nie miałem do czynienia, ale myślę, że szybko się nauczę, przejdę szkolenia i dam radę – mówi rozmówca. Do czego chcesz używać tego sprzętu - zapytaliśmy? Do nauki i do kontaktów ze znajomymi przez Internet.

Sprzęt, który dostali niewidomi i niedowidzący pozwoli im lepiej i łatwiej żyć oraz komunikować się ze światem zewnętrznym. „Osoby te mogą kontaktować ze światem ponieważ zainstalowany został u nich również Internet – mówi Aleksander Rodziewicz dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Polskiego Związku Niewidomych. Część z tych ludzi będzie miała wielką szansę zatrudnienia się w telepracy.

Pieniądze na sprzęt dla niewidomych i niedowidzących pozyskał Urząd Miejski w Gnieźnie. To ponad milion sześćset tysięcy złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt przygotowany przez Urząd Miejski wspólnie z Wielkopolskim Zarządem Polskiego Związku Niewidomych to projekt, który daje okno na świat pięćdziesięciu niewidomym i niedowidzącym – zauważa prezydent Gniezna Jacek Kowalski. Komputery mają bardzo nowoczesny system brajlowski i pozwalają nie tylko kontaktować się ze światem, ale również jest to zaczątek nowych miejsc pracy.

Osoby które dostały komputery w lutym 2013 roku przeszły podstawowe szkolenia obsługi, natomiast w marcu 2013 roku odbyły się szkolenia specjalistyczne. Przez pięć lat każdy uczestnik projektu będzie mógł bezpłatnie korzystać z dostępu do Internetu.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać klikając na link: http://gniezno.eu/strona32wqf435ge/content/view/8507/

 

Projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych w Gnieźnie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu „Innowacyjna Gospodarka”. Wartość projektu wynosi 1.609.200,00 złotych, a okres jego realizacji to lata 2012 - 2015.